Hakkımızda

Özel Erkan Eğitim Kurumları kurucu lideri Hatip( Avlar) HATİPOĞLU tarafından 1988 yılında Adana'da sürücü kursu olarak faaliyete başlamış olmakla birlikte zaman içerisinde hızla gelişerek kamuoyunun kabul ve takdirini kazanmıştır.
 
Kurumumuz: Yabancı dil, bilgisayar, sürücü kurslarının yanısıra; Radyo Erkan ile uzun yıllar bölge insanına hitap etmiş, 1997 yılından itibaren ise bünyesine ilköğretim ve lise dershanelerini ilave ederek daha geniş kitlelere hizmet etmiştir.
 
Erkan Eğitim Kurumları, Adana ve Türkiye'de bir ilk'le eğitime öncülük ederek, Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) kursu ile ülke genelinde önemli başarı kazanmıştır.
 
Her geçen gün gelişen kurumumuz, uzman personel istihdamının yanısıra, sınırları sürekli büyüyen Adana'nın yerleşim alanlarını göz önüne alarak, hizmet ağını genişletmiştir.
 
Bölgenin insanlarına daha kaliteli ve yaygın hizmet sunmak için son yıllarda: TUS, Açık Öğretim, Uzman Jandarma ve Polislik, SRC, Tıp Sekreterliği, Avcılık, İlk Yardım, Hukuk Sekreterliği, Özel Güvenlik gibi birçok dalda belge veren kurslar sunarak eğitim sektöründeki başarılarını katlamıştır.
 
2010-2011 eğitim-öğretim yılında Adana'ya en önemli hizmetlerden birini daha icraata geçirerek Erkan Koleji'ni hayata geçiren kurumumuz, yaygın eğitim alanındaki liderliğini pekiştirmiştir.
 
Erkan Eğitim Kurumları, geleceğin teminatı gençlerimizin Atatürk ilke ve inkılapları ışığında milli-manevi duygularla yetişmesini, çalışkan, paylaşımcı, yurtsever ve aklı rehber edinen çağdaş insanların Türkiye'sinde üstlenmiş olduğu görevini en iyi şekilde yapmaya devam etmektedir...

 

MESLEK LİSESİNİN AYRICALIĞI

Meslek liseleri ortaöğretim alanlarında önemli bir yere sahip olan öğretim program kapsamı içerisindedir. Meslek liselerinin öncelikli amaç ve hedefleri bulunmaktadır bunlar gelişen sanayi piyasasına deneyimli alanında uzman ara elaman yetiştirmek ve hangi alanda eğitim almışsa o alanda akademik eğitimlerine katkı sağlamaktır .Meslek lisesinde 4 yıllık süre içerisinde öncelikli olarak genel kültür genel yetenek dersleri verilmektedir hem öğrenciler akademik alanda eğitimlerini almakta hem de gelişen sanayi piyasasına uygun bir şekilde birebir uygulamalı mesleki yeterlilik el becerilerini geliştirmeye yönelik teori ve uygulamalı dersler almaktadır özellikle öğrencilerin uygulamalı atölye derslerinde kurmuş oldukları hayallerini hangi alanda eğitim görüyorsa o alanda gerçekleştirmek için iyi bir başlangıç noktası olmaktadır.

 

Meslek liselerinden mezun olan genç arkadaşlar farklı alternatiflere yönelebilmektedir. öğrenciler öncelikli olarak bölümlerinin devamı niteliğinde sayılabilen önlisans bölümlerine ek puan ile yerleşebilmekte dir.  Lisans alanında eğitim görmek isteyen arkadaşlar  ise bölümlerine  ait Teknoloji Fakültesinin M.T.O.K  kontenjanlarında eğitimlerine devam edebilmektedir. Askeri okulları düşünen arkadaşlar için ise KARA KUVVETLERİ BALIKESİR TEKNİK BAKIM OKULU hem askeri hem de teknik anlamda eğitimlerine devam etmelerini sağlamaktadır. Yukarıda belirtilen üniversite alanlarının dışında eğitim görmek isteyen öğrenciler için herhangi engel bulunmamaktadır farklı meslek dallarında da eğitimlerine devam etme şansları vardır.

 

Meslek lisesinden mezun olan ancak kariyerlerine akademik olarak devam etmek istemeyen arkadaşlar için gelişen sanayi piyasasında rahatlıkla iş bulma olanağı vardır çünkü öğrencilerimiz okullarımızdan yeterli deneyimle mezun olmaktadır. Arkadaşlarımıza ortaöğretim alanlarından mezun olması durumda diplomaları ustalık belgesini kaplayacak şekilde ve bununla birlikte diplomalarının Avrupa da uyum belgesi ve de iş yeri açma belgeleri ile okullarımızdan mezun olmaktadırlar.